Výhodný set s přirozenou krásou dřeva obsahující betonový stůl, 2x lavičku, 2x židli. Výrobce Pekárek

45 000 Kč 48 000 Kč 47 000 Kč 50 000 Kč 47 000 Kč 50 000 Kč 47 000 Kč 50 000 Kč 47 000 Kč 50 000 Kč od 45 000 Kč
Do týdne Do týdne Do týdne Do týdne Do týdne Do týdne Do týdne Do týdne Do týdne Do týdne Zvolte variantu
Barva prken
Délka prken
Ošetření betonových nohou
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Vrcholová verze betonového zahradního nábytku od českého výrobce Pekárek, která obsahuje betonový stůl, 2x lavičku s opěradlem a dvě židle. To vše s přirozenou krásou dřeva, která se vyznačuje extrémním zastoupením lidské práce bez použití minimálního množství strojního vybavení.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špička ledovce v betonovém nábytku nejen od českého výrobce Pekárek, ale i na celém trhu, kde tento druh nábytku nemá absolutně žádnou konkurenci. Nábytek se vyznačuje volbou výběrových fošen, které díky své povaze obnáší velice obtížné a náročné ruční opracování fošen do stavu, aby si fošny zachovaly svou přirozenost. Díky těmto faktorům lze zcela legitimně nazývat nábytek s přirozenou krásou dřeva, jelikož nelze dosáhnout vzhledové opakovatelnosti a tím i jednoznačnou originalitu vzhledu. Každý set tohoto nábytku je zcela odlišný a tzv. obliny, případné další přirozené vlastnosti dřeva jsou zastoupeny v obdobném množství jako na ilustrační fotce. 

Klíčové vlastnosti setu betonového zahradního nábytku Pekárek

  • Extrémně bytelná konstrukce
  • Životnost několik desítek let
  • Montáž zvládne každý se základním nářadím do 1,5 hodiny
  • Několik druhů zabezpečení vůči odcizení
  • Gravírování textu do dřeva
  • Několik variant povrchové úpravy jak betonu, tak i fošen
  • Rychlé dodání v řádu dnů

Konstrukce lavičky, židle a stolu

K extrémně velké pevnosti celého setu přispívají dřevěné fošny o šířce 17 cm a 19 cm u jídelní plochy stolu při tloušťce všech výdřev 38 mm. Délka laviček i stolu činí 180 cm, načež židle disponuje délkou 55 cm. Ke spojení betonových noh a fošen dochází celkem 68 vratovými šrouby, které prochází jak fošnami, tak betonem, což zaručuje extrémní pevnost celého setu po několik desítek let. Díky této konstrukci zabere složení celého setu nanejvýš 1,5 hodiny a zvládne ji za pomoci dodávaného návodu opravdu každý jen s použitím běžného nářadí.

Zabezpečení nábytku

I přesto, že celková hmotnost setu je přibližně 360 kg, nemusí zcela odradit zloděje. Pro tyto případy po odborné konzultaci dodávám kotvy vhodné pro daný typ zabetonování do země, případně ocelové oko, které je pevně spojeno s betonovou nohou a lze tak nábytek uzamknout k pevnému objektu. To vše za drobný příplatek, který Vám rád sdělím dle zvoleného způsobu uchycení. Více si o zabezpečení zahradního nábytku můžete přečíst v článku zde.

Gravírování do dřeva

Doplňkovou službou pro všechny mé výrobky je zakázkové gravírování textu do dřeva, více se můžete dočíst v tomto článku. Gravírování probíhá za vysoké teploty, kdy dochází k sublimaci dřeva, čímž vzniká drážka, která je viditelná po mnoho let. Gravírování textu lze využít například pro věnování, ale také pro označení lavičky jménem obce, SDH, kempu, nebo i číslem popisným v případě otevřených zahrádek, čímž se minimalizuje riziko krádeže, jelikož je nápis velice těžko odstranitelný.  

Povrchová úprava dřeva

Povrchovou úpravu dřeva provádím vysoce kvalitní tenkovrstvou lazurou italského výrobce, která na povrchu zanechává přirozenou strukturu dřeva, zároveň poskytuje vysokou ochranu dřeva před povětrnostními vlivy. Výdřevy nabízím buď barevně neošetřené, případně v základní barvě Ořech Antik, či Světlý Ořech, Palisandr nebo Jedle. Po domluvě není problém povrch dřeva ošetřit jakoukoli jinou barvou.

Povrchová úprava betonu

Povrchovou úpravu betonu standardně nabízím ve 2 variantách, a to speciální nástřik nazývaný jako pohledový beton a barevně ošetřený beton, na který standardně nanáším světle šedou barvu (RAL 7037), jež na betonu působí přirozeně. Samozřejmě je možnost povrch ošetřit libovolným odstínem barvy. Barvou ošetřený beton je vzhledově hezčí a je lépe udržovatelný. Naopak pohledový beton, který není nikdy zcela hladký, se stává hůře udržovatelným, jelikož se na povrchu poměrně snadno udrží nečistoty. Oproti tomu ošetřený beton, který se musí před nanesením 2 vrstev barvy nejdříve penetrovat a následně nalakovat, je téměř perfektně hladký, čímž se na povrchu velice obtížně drží nečistoty, jež lze jednoduše odstranit jemným hadříkem, proudem vody, či prostým deštěm. Ošetření betonu má další výhodu, lak, jímž je povrch natřený, nedává příležitost růstu lišejníků, tudíž nedochází k zazelenání, či začernání povrchu jak je pro beton běžné. Z tohoto důvodu zákazníkům doporučuji ošetření betonu barvou, čímž se zvýší komfort užívání. Více si o tomto tématu přečtěte zde. 

 

Jelikož jsem český výrobce mnou nabízeného sortimentu, mohu si Vám dovolit nabídnout zakázkovou úpravu dle Vašeho přání, kterou s Vámi rád odborně prokonzultuji v níže zmíněných kontaktech.

 

Postrádáte zde ještě nějakou informaci?

Kontaktujte mě prosím na: 

Doplňkové parametry

Kategorie: Betonové lavice a stoly
Záruka: 2 roky
Rozměr jídelní plochy: 80 x 180 cm
Typ dřeviny: Smrk
Délka prken laviček a stolu: 180 cm
Délka prken židlí: 55 cm
Šířka prken laviček a židlí: 17 cm
Šířka prken stolu: 19 cm
Výška prken: 38 mm
Výška sedací plochy: 43 cm
Celková výška laviček a židlí: 77 cm
Výška jídelní plochy: 78 cm
Hmotnost celého setu: 360 kg
Doprava: Set zasílám v rozloženém stavu na paletě
Výrobce: Pekárek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX