Jak se vyrábí zahradní lavička – vyjmutí betonové nohy z formy

V minulém článku o odlévání betonu jsem popsal postup odlévání laviček. Teď si popíšeme proces, který následuje ve chvíli, kdy dojde k vytvrdnutí betonu na požadovanou pevnost, která mi dovolí bezpečně betonové nohy odformovat, aniž by vznikly nějaké zásadní vady.

V první fázi odformování přichází hrubé mechanické čištění forem z vnější strany. Po očištění forem následuje opatrné rozebrání, které musí být prováděno opatrně, aby nedošlo k poškození odlitků, ani formy. Po rozebrání formy následuje vyjmutí odlitku betonové nohy, který se musí nechat určitou dobu dozrát. To z důvodu, aby odlitek dostal požadovanou pevnost a nehrozilo jeho poškození.

Po vyjmutí odlitku z formy dochází k velice důkladnému čištění formy jak z vnitřní, tak vnější strany. Čištění je velice důležité z důvodu, že pokud by v nějakém rohu zůstala nečistota, tak by se do tohoto místa nedostala betonová směs a vzniklo by tak pevnostně oslabené místo, které by se do budoucna mohlo odlomit a vznikl by tak zmetek. Po očištění formy dochází k její smontování, čímž se forma stává připravena pro další odlévání, které je popsáno v článku zde.

 

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám ji zodpovím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

×

Splátková kalkulačka ESSOX