Obnovení nátěru na zahradních lavičkách.

Dřevěné prvky, které jsou vystaveny povětrnostním vlivům s kombinací mechanického namáhaní, je potřeba z důvodu zachování jejich vzhledu a životnosti, čas od času opatřit novou vrstvou nátěru. Z výroby ode mě dostanete fošny, které jsou opatřeny 2 vrstvami kvalitní tenkovrstvé lazury. Díky působení vnějších vlivů každý nátěr postupem času ztrácí své ochranné vlastnosti a dřevěné prvky se tak stávají náchylnější k hnilobám. Z tohoto důvodu je zapotřebí s odstupem let nátěr obnovit. Nátěr lze provést téměř libovolnou barvou, avšak nejlépe stejnou barvou, která je na zahradním nábytku již nanesena.

Odstíny zahradního posezení Pekárek

Jedle XHC 610

Světlý Ořech XHC 616

Ořech Antik XHC 617

Palisandr XHC 619

Všechny výše zmíněné barvy jsou od italského výrobce Milesi a jsou na bázi vodou ředitelné tenkovrstvé lazury. Rozhodně však nedoporučuji barvu nijak ředit. Příprava povrchu probíhá tak, že dřevěné části se jemně obrousí brusným papírem, následuje očištění od brusného prachu a v poslední fázi k nanesení barvy. Barva se nanáší s přebytkem v 1 vrstvě. Po zaschnutí barvy je nábytek připraven pro další použití.

Spotřeba barvy při obnovení nátěru

Spotřeba barvy s přibývající vrstvami barvy postupně klesá, avšak zde vstupuje proměnná v podobě stavu předchozího nátěru. Na více zanedbaný nábytek pochopitelně padne větší množství barvy než na pravidelně udržované posezení. Z tohoto důvodu výtěžnost jednoho litru barvy lze uvažovat na 15–20 dřevěných fošen délky 180 cm.

 

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

mceclip0-21

×

Splátková kalkulačka ESSOX