Nohy ke stolu – vyrobte si svůj stůl – deska

 Jak jsem již v předchozím článku avizoval, tento článek se bude věnovat výrobě desky, případně jednotlivým fošnám na jídelní plochu stolu a odkládací plochu. Betonový stůl, ale i kovový stůl mají shodné základní parametry, kterými je zejména šířka jídelní plochy o rozměru 80 cm a optimální délce 180 cm, při tloušťce smrkových fošen 38 mm. Tyto rozměry však nejsou pevně dány a záleží na potřebách každého zákazníka. Často vyrábím i nábytek do délek 250 cm. Pří délkách 250 cm se zákazníky konzultuji jaký bude záměr využití nábytku, jelikož například při dodávce nábytku na veřejné fotbalové hřiště jsem u délky nábytku 250 cm doporučil 3 podnože na jeden stůl z důvodu minimalizace poškození vandaly. Vždy se jedná o velice individuální řešení, které s Vámi rád prokonzultuji a pokusím se odborně poradit.

Samostatné kovové nohy ke stolu najdete v naší nabídce, stejně jako betonové podnože.

 

Nohy ke stolu – standardní provedení

Standardně stoly osazuji 4 deskami o tloušťce 38 mm, šíři 19 cm a délce 180 cm. Při použití fošen tohoto rozměru je celková šíře jídelní desky cca 80 cm a mezery mezi fošnami jsou přibližně 1 cm. Spodní fošna, která má význam jak konstrukční z důvodu vysoké pevnosti stolu, tak zároveň slouží jako odkládací plocha na nepotřebné stolovací potřeby. Zde používám fošnu stejných rozměrů jako na horní desce, avšak o šíři 17 cm, aby nepřekážela kolenům. Nohy od stolu umisťuji 20 cm od konce fošen. Rozteč podnoží je tedy 140 cm u stolu dlouhého 180 cm.

Betonový stůl svépomocí – montážní materiál

Každá podnož ke stolu má v sobě 10 děr pro šroub o průměru 8 mm. Na jeden stůl o dvou podnožích tedy připadá celkem 20 šroubů o průměru 8 mm a délce 140 mm v případě betonového stolu a 70 mm v případě kovového. To vše za předpokladu tloušťky výdřev cca 38 mm.  

 

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

Nábytek z betonu Pekárek

×

Splátková kalkulačka ESSOX