Betonová lavička nemusí být vždy jen venkovní lavička

Betonová lavička není věc, kterou bych musel nějak detailněji představovat. Téměř každý na ní někdy seděl, nebo jí alespoň někdy viděl. Její zastoupení je velice hojné nejen díky její robustnosti, ale také díky jejímu designu. Právě její design je její velikou výhodou pro použití na mnoha místech. Pří vhodně zvolených odstínech barvy krásně zapadne na travnatou nebo vydlážděnou plochu, ale také i do zimních zahradách.

Ve výše zmíněných zimních zahradách po celý rok panuje vyšší vlhkost vzduchu, ale také naprosto odlišné teploty než venku. Právě tyto dva faktory v podobě tepla a vlhka jsou přirozeným nepřítelem oceli, která má tendenci korodovat a tím snižovat její vzhled. Koroze je doprovázena i stékáním rzi po povrchu a tím vznikají takzvané rezové mapky.

Vhodná lavička do zimní zahrady 

Naopak nábytek vyrobený v kombinaci dřevo – beton těmito problémy netrpí. Betonové nohy jsou odolné povětrnostním vlivům, a tudíž nedochází k žádné degradaci betonu. Problém ani netvoří ocelové armatury uvnitř betonu, který mu dodávají pevnost. Armatura je umístěna hluboko v betonu, díky čemuž se k ní nedostane vlhkost a nemůže tak korodovat. Ne jinak tomu tak je u sedací plochy, která je tvořena dřevěnými fošnami. Dřevo jakožto přírodní materiál je poměrně odolný vyšším vlhkostem při správném ošetření a montáži. Spojení betonu a dřeva je řešeno ocelovými vratovými šrouby se zinkovanou povrchovou úpravou, která pokud se mechanicky nepoškodí, chrání ocel před korozí po dobu několika desetiletí. Tímto způsobem je vyroben veškerý můj betonový nábytek a nabízí tak pohodlí a téměř bezstarostnou údržbu po dlouhá léta. 

 

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

×

Splátková kalkulačka ESSOX