Zabezpečení kovové lavičky a stolu

Stejně jako u mé betonové lavičky na zahradu, nabízím i u kovové lavičky různé varianty zabezpečení. Každý způsob zabezpečení je vhodný pro jiné způsoby aplikace. Případné kombinace zabezpečení zejména městského mobiliáře či posezení na chatu snižují riziko odcizení na minimum.

Zabetonovaná kovová lavička a stůl

Zabetonování je mezi zákazníky nejoblíbenější varianta v zabezpečení zahradního sezení.  U kovového nábytku je kotvení vymyšleno tak, že místo zátky zaslepující jakel ze spodní strany, se zasune jakel o rozměru 40x20x2 mm, který je poměrně těsný v jakelu 45x25x2 mm. Zasouvací jakel – kotva má délku cca 30 cm s tím, že cca 10 cm se zasune do kovové podnože od nábytku a díky sváru jej nelze zasunout dál a kotva dokonce po naklepnutí v jakelu provizorně drží. Takto připravené kovové podnože (vždy doplněné o výdřevy – složená lavička) se vloží do předem připravených jamek s betonem. Díky tomu, že jednotlivé nohy na nábytku nejsou rovnoběžné, po zatvrdnutí betonu již nelze kotvy vytáhnout díky svornosti. Stejně tak tomu je i u kovového stolu na zahradu.

Uzamčení kovové lavičky a stolu

Uzamčení nábytku řetězem, případně ocelovým lanem je užíváno zejména v místech, kde je za potřebí v průběhu roku zahradní sezení stěhovat na různá místa. Uzamčení lze provést buď provlečením řetězu za kovovou nohu mezi sedacími fošnami, případně lze po předchozí domluvě podnož předvrtat a připevnit k ní ocelové oko sloužící k uzamčení.

Gravírování na zahradní nábytek

Zákazníci často využívají mých služeb v podobě ručního gravírování textu na dřevěné fošny zahradního nábytku. Za léta, co tuto službu nabízím, jsem se potkal s řadou speciálních přání, jež zákazníci chtěli vygravírovat. Nejčastěji se jedná o název obce, název SDH, název firmy, rodinné příjmení a v poslední době eviduji zvýšenou poptávku po vzpomínkových lavičkách, kde se nejčastěji gravírují buď životní jubilea, případně jméno zesnulé osoby, například s rokem narození a úmrtí. Výjimkou však nejsou ani svatební lavičky, kdy se gravírují třeba iniciály páru + datum svatby.        

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

Zabezpečení parkové lavičky www.zahradnisezeni.cz

×

Splátková kalkulačka ESSOX