Kovový nábytek Pekárek

Již delší dobu eviduji zvýšenou poptávku po odlehčeném nábytku, který bude lehčí než betonový. Zároveň často slýchám, že designově je betonový nábytek velmi podařený a nový nábytek by měl vycházet z tohoto konceptu. Dlouhou dobu jsem přemýšlel, vyvíjel a testoval různé varianty, až jsem se rozhodl pro nábytek vyrobený z jeklu. Sériové výrobě předcházel vývoj několika prototypů, které měly za úkol zachovat si svou designovou myšlenku a kvalitu zpracování. Díky tomu, že lavička z ocele je několikanásobně lehčí než lavička z betonu, bylo nutné se zaměřit na celkovou stabilitu lavičky tak, aby bylo eliminováno riziko převrácení. Tento cíl se povedlo velice obstojně naplnit, přičemž výsledná lavička působí lehkým, avšak velice stabilním dojmem.

Dalším velice záludným problémem se jevila povrchová úprava kovových podnoží k nábytku. Na trhu existuje několik variant, jak ošetřit povrch kovového stolu, čí dalšího nábytku. Každá s sebou přináší určité specifické vlastnosti. Na základě doporučení a osobních zkušeností jsem se rozhodl pro práškové lakování – komaxit. Komaxit je sice dražší povrchová úprava, ale jedná se o jednu z nejekologičtějších a nejtrvanlivějších povrchových úprav. Podstata povrchové úpravy spočívá v nanesení prášku na kovový nábytek, který se následně umístí do pece, kde dojde k zapečení barvy a pevnému spojení s kovovou podnoží. Další podstatnou výhodou této povrchové úpravy je její barevná rozmanitost, kdy Vám jsem schopen dodat podnože v jakémkoliv odstínu barvy vzorníku RAL, přičemž základní barva je černá polomatná, jež s nabízenými barevnými odstíny fošen nejvíce ladí.

Mé zkušenosti s betonovým nábytkem ukazují, že řada zákazníků se ráda podílí na výrobě lavice, stolku, čí židle svépomocí. Tito zákazníci si často kupují neošetřené betonové podnože a fošny, čímž jsem se rozhodl vložit mezi svůj sortiment i kovový nábytek bez povrchové úpravy.

Kovový nábytek je srovnatelně bytelný s porovnáním s betonovým nábytkem, díky použitím materiálům. Své umístění najde zejména v místech, kde je zapotřebí umístit lehké posezení, se kterým lze kdykoliv manipulovat.

 

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

×

Splátková kalkulačka ESSOX