Prototyp kovového zahradního posezení – testování

Po zpracování všech technologických a konstrukčních dílčích částí dochází k výrobě prototypu, jak kovové lavičky, tak kovového stolu. Takový prototyp je nutné kompletně smontovat a zajistit co největší skupinu lidí, kteří si set zahradního nábytku vyzkouší a popíší své dojmy.

Příběhy z testování kovového posezení

Z fáze testování mám několik zajímavých příhod. Nejzábavnější historka byla od kamaráda, měl nábytek zapůjčený na testování a druhý den mi telefonoval, že sezení na kovové lavičce je velice nepohodlné, a díky tomu si neumí představit na stole jíst. Popravdě mě tato zpětná vazba poměrně vyvedla z míry, jelikož jsem do té doby měl vesměs samé pozitivní hodnocení od známých. Na základě hovoru jsem se ke kamarádovi vydal a zjistil, že se na z části podmáčené a měkké zahradě zapíchly zadní nohy kovové lavičky, díky čemuž se změnil úhel posedu.

Druhá zajímavá příhoda byla s kamarádem, který věděl, že se chystám vyrábět kovový nábytek. Tomáš tehdy dostavěl pergolu, pod kterou chtěl kovové venkovní posezení a oslovil mě, zda bych byl schopný mu ho dodat. Bohužel díky začínajícímu vývoji jsem ho musel odmítnout, jelikož čekat na příští sezónu pro něj bylo nepřijatelné. Tomáš tedy zavítal do nejmenovaného hobbymarketu, ve kterém si vybral nábytek (zhruba v hodnotě mého nábytku). Musím uznat, že z dálky byl nábytek opravdu hezký a působil propracovaně. Při bližším prozkoumání jsem si všiml typických problémů. Spodní a další nepohledové strany byly na rozdíl od mého nábytku téměř neopracovány, díky čemuž hrozí zadření třísky, hniloba dřeva apod. Další věcí je ultratenká tloušťka použitých materiálů, které mají konkurenci maximalizovat zisky díky minimu nákladů. Přibližně rok používání nábytku Tomášovi přineslo vrásky na čele, jelikož díky přirozenému sesychání dřeva na nábytku vznikly vůle, jež je technologicky bez větších zásahů do konstrukce nábytku nemožné odstranit. Jinými slovy na rok starém nábytku je nebezpečné mít plný šálek vroucí kávy, protože při drknutí do stolu dochází k jeho zaručenému rozlití. Tomáš si nyní trhá vlasy, jelikož ze strachu o svého malého syna bude muset pořídit nový nábytek. Hrdě tvrdím, že u mého betonového a ani kovového nábytku se toto stát nemůže, jelikož podnože k lavičce i stolu včetně fošen jsou průchozí pro vratové šrouby, které lze po celou dobu životnosti nábytku dotahovat. Pro představu dotažení šroubů u mého zahradního stolu s lavičkou je otázka cca 5 minut.

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

Vývoj kovové lavičky od Pekárka www.zahradnisezeni.cz

×

Splátková kalkulačka ESSOX