Kovový nábytek na zahradu – prodloužení životnosti

I přes to, že můj kovový zahradní nábytek je navržen tak, aby měl co nejdelší životnost, existují však kroky, jimiž lze životnost nábytku ještě více prodloužit. Ve chvíli, kdy Vám nábytek je doručen, doporučuji jeho rychlou montáž. Podnože, ale zejména fošny jsou zabaleny v plastu, který obtížně propouští vlhkost, jež se do balení mohla dostat formou nadměrné vzdušné vlhkosti, případně deštěm. Tato vlhkost má tendenci se v určitých místech srážet a zejména v teplém prostředí tropit poměrně velkou neplechu. Po rozbalení a smontování nábytku doporučuji průběžně kontrolovat dotažení šroubů, po montáži každý týden a postupně intervaly snižovat na frekvenci 2 - 3x ročně. Alarmujícím signálem pro dotažení šroubů je zvětšení vůlí ve spojích. Důrazně však doporučuji těmto signálům předcházet.

Použití kovového nábytku

Díky tomu, že si za kvalitou svého zahradního nábytku stojím, dovoluji si nábytek nazývat i pracovními ponky, které podle toho také zatěžuji. Například betonový stůl pravidelně používám jako jakousi odkládací plochu, na které se zcela běžně nachází více než 1 500 kg vážící zátěž. To mě utvrzuje v tom, že zákazníkům opravdu prodávám vysoce kvalitní zboží, které se s drtivou většinou konkurenčních výrobků nemůže rovnat. Pokud však chcete mít jistotu, že Vám můj zahradní nábytek vydrží co nejdéle, doporučuji Vám ho používat k účelům k tomu určeným. Kovová lavice zatížená 3 strávníky, kteří si pochutnávají na pečené domácí huse, jež je na stole, bude mít rozhodně delší životnost než můj pracovní ponk.

Jak zazimovat kovové zahradní sezení?

Můj nábytek není nutné na zimu nijak složitě rozebírat a uklízet. Rozhodně však uklizením pod střechu nic nezkazíte a jak kovový zahradní nábytek, tak i betonový zahradní nábytek bude úkrytu vděčný. V případě, že tuto možnost nemáte, a i přesto chcete nábytku dopřát co nejlepší péči, doporučuji před delším odstavením, a to zejména v zimním obdobím nábytek naklopit, tedy vypodložit jednu stranu. U kovové lavičky to není tolik nutné, jelikož žádná fošna není umístěna vodorovně. Na rozdíl u stolu jsou všechny fošny umístěny vodorovně a voda a zejména sníh má tendenci se na těchto plochách držet déle, než je nutné. Z tohoto důvodu nic nezkazíte tím, že stůl nakloníte tak, aby voda a sníh mohly z kovového stolu co nejrychleji odtéct. V žádném případě nedoporučuji přikrývat nábytek igelity, jež způsobí to, že mezi igelitem a dřevem vznikne permanentní vrstva vody, kde dřevo v tomto provedení degraduje.

Postrádáte zde nějakou informaci? Rád Vám poradím v kontaktech níže.

Zpět na produkty - www.zahradnisezeni.cz_1

Povrchová úprava fošen www.zahradnisezeni.cz

×

Splátková kalkulačka ESSOX